Program

Wiemy, jak ważną rolę we wszechstronnym rozwoju dziecka odgrywa ruch, dlatego proponujemy połączenie doskonałej opieki i wysokiej jakości kształcenia z różnorodnymi formami zajęć ruchowych. Doskonałym uzupełnieniem naszej oferty jest zdrowa dieta, którą z powodzeniem stosujemy w przedszkolu.
Serwujemy dzieciom cztery doskonale zbilansowane posiłki w ciągu dnia z uwagi na wzmożony wysiłek fizyczny. Wspieramy budowanie prawidłowych nawyków żywieniowych wśród dzieci i ich rodziców. Bierzemy aktywny udział w programie „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy”przy współpracy Fundacji Rozwoju Dzieci, Fundacji NUTRICA, Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
Organizujemy cykliczne warsztaty dla rodziców i kadry pedagogicznej z technologiem żywienia i dietetykiem.
Jestem przekonana, że nasza pasja, zaangażowanie i współpraca z rodzicami pozwolą nam stworzyć przedszkole, jakiego jeszcze na Śląsku nie było.

Program promocji zdrowego żywienia dla dzieci „Zdrowo jemy zdrowo rośniemy”
I. Główne cele i zadania programu:
1. Układając zbilansowaną dietę zmniejszamy ryzyko nadwagi dziecka – zarówno teraz, jak i w dorosłym życiu.
2. Dostarczając dziecku wraz z pokarmem odpowiednich proporcji witamin i składników mineralnych, dbamy o prawidłowy rozwój kości i zębów oraz chronimy u niego wciąż rozwijające się nerki przed nadmiernym obciążeniem.
3. Dostosowując jadłospis dziecięcy do specyficznych dla każdego etapu życia dziecka potrzeb żywieniowych, zapewniamy mu najlepsze warunki do rozwoju.
4. Prawidłowe zwyczaje żywieniowe najmłodszych zmniejszają ryzyko wystąpienia chorób dietozależnych, których koszty będzie ponosiło całe społeczeństwo.
II. Współpraca z Edukatorem Żywieniowym.
1. bezpłatne szkolenia lub konsultacje dla personelu dotyczące żywienia małych dzieci – w sumie 24 h dydaktyczne,
2. dwukrotną analizę jadłospisów oraz propozycje doskonalenia żywienia dzieci w placówce według najnowszych norm i zaleceń żywieniowych.

Program promocji zdrowego żywienia dla rodziców Lokalnyrolnik.pl
Odkryj razem z Nami Niesamowitą Żywność prosto od Lokalnych Rolników.
Dołącz do Naszej Grupy Zakupowej, bo w Grupie jest taniej.