Sara Tarka – Mazurek – Nauczyciel i Wychowawca

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Studentka Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi na kierunku Pedagogika.
Nauczycielka wychowania przedszkolnego w Akademii Małego Sportowca  w roku 2017 – 2018 prowadząca grupę 3-latków.
Po godzinach … instruktor tańca oraz fitness.  Od najmłodszych lat związana ze sportem. Od 6 roku życia trenowała sportowy taniec towarzyski reprezentując Pałac Młodzieży w Katowicach na turniejach krajowych i międzynarodowych. Od 2013 roku Licencjonowany Instruktor Zumba Fitness, 2014 roku Instruktor Fitness ze specjalnością fitness-nowoczesne formy gimnastyki. W 2015 roku uzyskała uprawnienia Instruktora Ćwiczeń Siłowych oraz Instruktora 4STREATZ. W 2016 roku poszerzyła swoje kwalifikacje uzyskując tytuł Instruktora Aqua Fitness. W grudniu 2016 roku uzyskała tytuł Instruktora Fitness dla dzieci. W maju 2017 uzyskała uprawnienia instruktora STRONG by Zumba.
Jak prowadzi zajęcia dydaktyczne i sportowe w Akademii Małego Sportowca ? „Podczas zajęć z dziećmi staram się wprowadzać jak najwięcej ruchu. Odbiegam od standardowych zajęć przy stolikach chyba, że wykonujemy ćwiczenia rozwijające zdolności manualne. Zajęcia dydaktyczne prowadzę w ruchu, ponieważ uważam, że ruch pomaga w zapamiętywaniu ważnych pojęć, rozwija naszą koordynację wzrokową, kinestetyczną oraz wizualno-przestrzenną. Staram się codziennie wprowadzać do zajęć elementy muzyki, które rozwijają spostrzegawczość słuchową oraz wzbogacają młodego człowieka pod względem wyrażania emocji oraz płynności ruchu.
Dodatkowo zajęcia dydaktyczne wspierane są codziennymi zajęciami na sali. Korzystam z wszelkiego rodzaju sprzętu, dzięki któremu dzieci uczą się wszechstronnie bawić a zarazem ćwiczyć swoje ciało. Zwracam szczególną uwagę na ćwiczenia rozwijające sprawność motoryczną naszych podopiecznych. Każde zajęcia ruchowe oparte są na rozgrzewce, części głównej oraz końcowej składającej się z uspokojenia organizmu oraz ćwiczeń elongacyjnych kręgosłupa oraz rozciągających”.