O nas

Wszystko zaczęło się 11 lat temu. Jako świeżo upieczeni absolwenci katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego i początkujący nauczyciele postanowiliśmy z mężem założyć firmę, której głównym celem będzie prowadzenie pozaszkolnych zajęć aktywności ruchowej i wspieranie rozwoju dzieci poprzez sport. Tak narodził się PROFISPORT. Zaczynaliśmy od nauki pływania na basenie w liceum im. Marii Konopnickiej w Katowicach. Początkowo zajęcia odbywały się raz w tygodniu w niewielkich grupach. Z roku na rok przybywało dzieci i zadowolonych rodziców. Obecnie prowadzimy zajęcia na dwóch basenach 4 razy w tygodniu dla dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów szkół podstawowych.  Współpracujemy również z 10 przedszkolami działającymi w południowych dzielnicach Katowic w zakresie nauki pływania.

Ale nasza pasja to nie tylko sporty wodne. Od 6 lat prowadzimy również licencjonowaną szkołę narciarską, która w sezonie zimowym organizuje sobotnie wyjazdy szkoleniowe dla dzieci już od 3 roku życia. W ramach szkoły stworzyliśmy również grupę sportową, która dwa lub trzy razy w tygodniu szkoli się z jazdy na tyczkach.

Mając na uwadze rodzinną aktywność co roku organizujemy wspólne wyjazdy do Włoch, podczas których dzieci szkolone są pod okiem instruktorów, a rodzice w tym czasie mogą swobodnie korzystać z uroków narciarstwa. Popołudniami zapewniamy bogatą ofertę zajęć zarówno dla dzieci, jak i rodziców.

Co roku staramy się zintegrować naszych klientów zapraszając ich na różnego rodzaju imprezy sportowe, m.in. rodzinne zawody narciarskie oraz spływy kajakowe na rozpoczęcie sezonu pływackiego.

Poza zajęciami w ciągu roku szkolnego   organizujemy letnie i zimowe obozy dla dzieci i młodzieży, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Poprzez wakacyjne wyjazdy w sportowym klimacie (pływackim, żeglarskim, narciarskim, przygodowym i windsurfingowym) poznajemy różne zakątki naszego kraju. Działamy zgodnie z zasadą: dzieci dzielą się na czyste i szczęśliwe :)

Zatrudniamy wykwalifikowaną kadrę instruktorską i trenerską z dużym doświadczeniem zarówno w zakresie sportowym, jak i w pracy z dziećmi. Dodatkowo nasi instruktorzy posiadają wykształcenie z zakresu fizjoterapii oraz nauczania przedszkolnego. Stawiamy na ambitne, kreatywne i pomysłowe osoby, które swoją pasję do uprawiania sportu i czerpaną z tego radość potrafią przekazać dzieciom. Dowodem tego są uśmiechnięte i zadowolone dzieci, dla których dzień bez ruchu jest dniem straconym.

Wieloletnia współpraca z rodzicami skłoniła nas do podjęcia kolejnego wyzwania. Podążając torem prężnie działającej szkoły sportowej postanowiliśmy uruchomić przedszkole sportowe – „Akademię Małego Sportowca”.
Wiemy, jak ważną rolę we wszechstronnym rozwoju dziecka odgrywa ruch, dlatego proponujemy połączenie doskonałej opieki i wysokiej jakości kształcenia z różnorodnymi formami zajęć ruchowych.

Jesteśmy przekonani, że nasza pasja zaangażowanie i współpraca z rodzicami pozwolą stworzyć przedszkole, jakiego jeszcze na Śląsku nie było.
BO LICZY SIĘ DOBRY START!!!